Законопроект “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”

Законопроект запроваджує захищений ринковий механізм інвестування в енергомодернізацію через застосування енергосервісних контрактів та масштабне залучення інвесторів з приватного сектору. Дозволить суттєво зменшити енерговитрати в державному та комунальному секторах економіки, забезпечить зменшення зовнішньої енергозалежності держави.

Проект Закону подано до Верховної Ради України 9 грудня 2014 року. Реєстраційний № 1313
5 лютого 2015 року Верховна Рада Укриїни прийняла Законопроект за основу у першому читанні

Прийняті Верховною Радою України у другому читанні законопроекти щодо запровадження механізмів енергосервісних договорів у бюджетних установах (№1409 від 11.12.2014 та №1313 від 09.12.2014) усувають основні перешкоди залучення приватного капіталу до впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах та дозволяють:
– укладати енергосервісні договори в бюджетних установах
– гарантувати інвестору повернення капіталовкладень в енергоефективність будівель
– запровадити стимули для місцевих громад у вигляді гарантованої економії витрат на оплату енергоресурсів та комунальних послуг.

Також законопроекти знімають основну перешкоду для залучення приватних інвестицій – обмеження бюджетних зобов’язань 1 роком та надають гарантії повернення капіталовкладень строком до 10 років.

9 квітня 2015 року Верховна Рада Укриїни прийняла Законопроект у другому читанні

Олексій Корчміт про механізм впровадження законопроектів з енергомодернізації в Україні