Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні)

Прийняття Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів. І головне, сприятиме активізації інвестиційної та інноваційної діяльності, стимулюванню промислового виробництва, створенню нових високотехнологічних виробництв та десятків тисяч високопродуктивних робочих місць, збільшенню обсягів та асортименту випуску експортноорієнтованої продукції та, як наслідок підвищенню конкурентоспроможності економіки та добробуту громадян України.

Проект Закону подано до Верховної Ради України 14 травня 2015 року. Реєстраційний № 2844.
24 листопада 2015 року Верховна Рада Укриїни прийняла Законопроект в цілому.

Як показує практика, Закон України «Про індустріальні парки» так і не став дієвим інструментом залучення інвестицій в Україну, тому удосконалення законодавчої бази було просто необхідним кроком для стимулювання розвитку індустріальних парків. Прийнятий Верховною Радою у першому читанні Законопроект щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні – це позитивний сигнал та шанс для промислової модернізації країни. Необхідно перетворити чинний закон в закон прямої дії, без механізмів, які перетворюють правову базу в систему гальмування, а не стимулювання. Не менш важливим у контексті розвитку індустріальних парків та ефективності їх роботи є внесення змін у податкове законодавство в частині надання пільг та преференцій для учасників парку. Можна спрогнозувати, що після удосконалення законодавчої бази індустріальні парки стануть дієвим інструментом залучення інвестицій, забезпечать промислове зростання та в повному обсязі виконають свою роль для економіки нашої країни.

Володимир Панов,
віце-президент ‪Асоціації‬, директор керуючої компанії ТОВ «Сезпарксервіс»