Юрій Пивоваров про IТ та енергозалежність України

6-7 лютого 2016 р. на київському конкурсі «1991 Open Data Incubator» Асоціація «Інноваційний розвиток України» (UAID) представила проект «ЕСКО» (esco.org.ua), присвячений проблемі енергоефективності.

Даний IT-проект ставить собі за мету залучити інвесторів, які зацікавлені в зниженні енергозатрат до 40 % від їх первинної вартості. За даними вітчизняних та зарубіжних аналітиків, фонд муніципальних та комунальних об’єктів в Україні, що мають пройти подібну модернізацію, складає 80-100 тис. одиниць.

Досі в Україні не було подібного єдиного ресурсу, а повну об’єктивну інформацію доводилося збирати з багатьох джерел чи писати запити. Створення такїй бази дає можливість говорити про організованість ринку та прозорість проведення тендерів на ньому. Розробка ЕСКО-порталу дозволить легко комунікувати та взаємодіяти всім учасникам енергоринку, а саме: міністерствам, відомствам, органам місцевої влади з інвесторами та компаніями-виробниками.

Для всіх українців на етапі переосмислення реалій та в очікуванні змін стає показовим те, що уряд, приватний сектор та громадянське суспільство починають задумуватися про партнерство. Тому дуже радує те, що різностороннє співробітництво вже почалося, а злиття різних елементів робить можливим будівництво Нової України.

Що IТ може зробити для енергонезалежності України?

Фрагмент публікації Виконавчого директора Асоціації в газеті “Бізнес” з нагоди презентації порталу esco.org.ua